Skansen ve Stockholmu, to není jen skanzen - Do Stockholmu

Stockholm

Skansen ve Stockholmu, to není jen skanzen

Stockholmský skanzen je spojen se zoologickou zahradou a ho můžete navštívit na ostrově Djurgården. Byl založen už v roce 1891 a názorně ukazuje, jak se žilo ve Švédsku ještě před průmyslovou revolucí.

Uvidíte tu domky, dvory, pastviny nebo zvířata, která žijí ve Švédské přírodě. A můžete se také svézt lanovou dráhou (Skansens bergbana) o délce 196,4 metrů, která vás vyveze na místní kopec.

Vstupné se liší podle ročního období a času návštěvy. Pro přesnější informace tedy raději zkontrolujte webové stránky parku.

Kam dál?

Chcete-li prozkoumat ostrov Djurgården, zajděte také do Vasamuseet, muzea, které Švédové věnované jediné lodi. A nebo se vydejte dál od centra a nechte se prosklenou gondolou dovézt až na vrchol nejvyšší polokulovité stavby světa.

ABBA

Legendární kapelu ABBA určitě znáte. Ale byli jste už v jejím muzeu? Návštěva stojí za to. Dozvíte se tu víc nejen o Abbě, ale také o švédské popové scéně.

Víte, co je fika?

Švédové patří mezi národy s největší spotřebou kávy na hlavu. A během chvil u tohoto povzbudivého nápoje si dopřávají také sladkosti.