ABBA a její muzeum ve Stockholmu - Do Stockholmu

Stockholm

Muzeum věnované skupině ABBA

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid tvořili skupinu ABBA, která se už nejspíš nikdy nedá dohromady. Zůstali po nich stále hrané hity a také muzeum na ostrově Djurgården. V něm si můžete zazpívat známou píseň Dancing Queen, objevit se na pódiu a také se dozvědět leccos ze zákulisí kapely.

Proslavili se díky Eurovision Song Contest

Skupina ABBA v roce 1973 zúčastnila švédského národního kola hudební soutěže Eurovision Song Contest s písní Ring Ring. Neuspěla kvůli systému hlasování. Fanoušci si následně vynutili změnu systému hodnocení. O rok později tak ABBA v soutěži vyhrála s písní Waterloo a 6. dubna zabodovala také v mezinárodním kole, které se konalo v britském Brightonu.

Co byste měli vědět před návštěvou muzea

Muzeum bylo otevřeno v květnu 2013 a láká nejen zahraniční turisty, ale i místní.

Vstupné můžete zaplatit pouze platební kartou, hotovost tu nepřijímají. Vstupenky kupte pohodlně on-line prostřednictvím oficiálních stránek muzea. Třeba natrefíte na některou z občasných slevových akcí.

Samotná prohlídka vám zabere hodinu dvě.

O Švédsku

Snad všichni Švédové mluví anglicky, a tak se ve Stockholmu rozhodně neztratíte. A pokud jste někdy navštívili obchodní dům IKEA, dost možná znáte hlavní hity švédské kuchyně. Některé zvláštnosti vás ale rozhodně překvapí…

Víte, co je fika?

Švédové patří mezi národy s největší spotřebou kávy na hlavu. A během chvil u tohoto povzbudivého nápoje si dopřávají také sladkosti.